Eurocross Türkiye, uluslararası bir medikal ve araç asistans şirketi olarak, Türkiye’de asistans sektörüne liderlik etmektedir.

Merkezi İstanbul’da bulunan Eurocross Türkiye, yerel ve uluslararası sigorta, asistans ve hasar yüklenici şirketlere gelişmiş asistans hizmetleri sunarak, yüksek verimli, sorumlu ve sürdürülebilir tasarruf çözümleri vadetmektedir.

Ana şirketimiz Eurocross Assistance, ulusal ve sınır-ötesi asistans çözümlerini 6 farklı ülkedeki ofisi ve dev global hizmet sağlayıcı ağı ile yönetmektedir.

Eurocross Türkiye ve Eurocross Assistance, Hollanda’nın en büyük sigorta kurumu olan ve kuruluşu 1811’e dayanan ACHMEA’ya aittir. ACHMEA, brüt premium’ları itibariyle Avrupa’nın en büyük 20, sağlık-harici premium’ları itibariyle en büyük 10 sigorta şirketi arasındadır ve global Fortune 500 endeksinde yer almaktadır.

Eurocross, hizmetlerini, yüksek kaliteli hastaneler, klinikler, kara ambulans şirketleri, çekiciler, yol kenarı teknisyenleri ve 4.700’ü aşkın çeşitli kurumdan oluşan dev hizmet sağlayıcı ağının etkin yönetimi ile gerçekleştirir.

Eurocross Turkey 7/24 Alarm Merkezi, acil ve planlı tedavi, maliyet kontrolü, yol yardımı vakaları ve sayısız benzer asistans çözümleri yönetimi ile müşteriler ve hizmet sağlayıcılar ile sürekli yakın temasta bir kordinasyon üssü olarak hizmet verir. Bu üste, 5 doktor ve 4 hemşireden oluşan medikal ekip, 20 yol yardım uzmanı ve vaka yöneticisi ile beraber toplamda 84 çalışan görev almaktadır. Eurocross Türkiye, 4 ana dilde verdiği eşşiz hizmet ve yılda 75.000 vakalık bir dosya hacmi ile sadece Türkiye’nin değil, Dünya’nın en kapsamlı ve sofistike asistans pratiklerinden bir tanesini sürdürmektedir.